ARDA TUTKUN

Klinik Psikolog
Çocuk – Oyun ve Aile Terapisti

Arda Tutkun, FMV Işık Üniversitesi (İngilizce) Psikoloji bölümünü bir yıl erken bitirerek mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yüksek Lisans tez araştırması ‘’Çocukluk Çağı Travması Yaşamış Üniversite Öğrencilerinde Bağlanma, Saldırganlık ve Mental İyi Oluş Arasındaki İlişkinin İncelenmesi”dir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında farklı psikolojik danışma merkezleri ve Humanite Psikiyatri Tıp Merkezi’nde asistan psikolog olarak çalışmıştır. Ayrıca öğrenim süreci boyunca Işık Psikoloji Kulübü’nün yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır.

Rehabilitasyon merkezlerinde ve anaokullarında psikolog olarak ve idari kadroda yer alarak değişik yaş grubundan çocuklarla çalışmıştır.

Bu çalışmalar sırasında yetişkin, çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi, çözüm odaklı psikoterapi ve çocuklar için oyun terapisi ekolüne göre çocuk odaklı ve yetişkin danışan görmüştür.

Bunların yanı sıra Yaşamın Aynası Sensin ve DOODI Tüm Canlıları Seviyorum isimli çocuk kitabının danışmanlığını yapmıştır

Eğitmen eğitimi sertifika sürecini tamamlamıştır ve farklı psikoloji konularında eğitmen olarak psikoloji alanında çalışanlara eğitim vermektedir.

Okullarda ve eğitim kurumlarında mahremiyet, stres, motivasyon, sınav kaygısı, gelecek planlama vb. konularında öğrenci ve velilere yönelik seminer, atölye, eğitim düzenlemektedir.

Uzmanlık Alanları

Uyguladığı Ekoller:
Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Oyun Terapisi

Uzmanlık ve Çalışma alanları:

Ölüm ve Yas, Travma, Depresyon, Fobiler, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Motivasyon Kaybı, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Çocukluk Çağı Sorunları (0-12 Yaş) Ergenlik Çağı Sorunları (13-18 Yaş), Uyum Bozuklukları, Öfke Kontrol Sorunu, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Stres yönetimi, Sınav Kaygısı, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Aile İçi İletişim Sorunlarıdır